O sobie

Mam 44 lata. Z wykształcenia jestem informatykiem. Mieszkam w Kętach, związany jestem z Bielskiem-Białą, gdzie od ponad dwudziestu lat uczyłem się, a teraz pracuję.

Jestem absolwentem V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej, Prywatnej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Bielsku-Białej i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Obecnie prowadzą własną działaność gospodarczą (firma IDS) działającej w branżach mediów, internetu, poligrafii, doradztwa i szkoleń. Firma wydaje m.in dwa miesięczniki  – Kuriera Małopolski Zachodniej w powiatach oświęcim i wadowickim oraz Kuriera.BB w Bielsku-Białej. Ofertę firmy znaleźć można na stronie ids.zieba.net.pl.
W latach 2002-2015 byłem zastępcą dyrektora ds. administracyjno-gospodarczych Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej. Jestem także nauczycielem przedmiotów informatycznych i trenerem różnego rodzaju kursów z zakresu informatyki użytkowej oraz zarządzania.

Od 2019 roku jestem prezesem Stowarzyszeni Niezależni.BB, które w 2018 roku wprowadziło  do Rady Miejskiej Bielska-Białej 4 radnych. Przedstawiciele stowarzyszenia – Janusz Okrzesik – jest obecnie Przewodniczącym Rady Miejskiej Bielska-Białej. Więcej o naszej aktywności możecie dowiedzieć się na stronie www.niezalezni-bb.pl.

Od 2007 do 2011 roku byłem członkiem Zarządu klubu piłkarskiego TS Podbeskidzie Bielsko-Biała, który w tym czasie awansował do Ekstraklasy oraz półfinału Pucharu Polski. Pełniłem także funkcję rzecznika prasowego klubu. Obecnie jestem wiceprezesem Stowarzyszenia TS Podbeskidzie.

Jestem również wiceprezesem Stowazyszenia "Czuli barbarzyńcy - razem dla Europy Środkowej", które tworzą ludzie widzący sens w rozmowach, poznawaniu innych punktów widzenia, w szukaniu wspólnych miejsc i próbach rozumienia kulturowych odmienności. Więcej o stowarzysenia na stronie www.czulibarbarzyncy.net.pl.

Działam też (jako wiceprezes) w Stowarzyszeniu V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej, które skupia absolwentów, nauczycieli oraz sympatyków V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej. O tej aktywnoci przeczyrtąć możecie na stronie stowarzyszenie.lo5.bielsko.pl.

W latach 1998-2002 byłem przewodniczącym Zarządu Dzielnicy Stare MIasto w Kętach.

Moja rodzina to żona Marzena oraz dwójka dzieci: Konrad (ur. 1997r.) i Kinga (ur. 2002r.).

Jestem miłośnikiem sportu oraz turystyki. Chętnie chodzę po górach oraz jeżdżę na rowerze. Od 1997 r.do 2003 roku organizowałem w Kętach rodzinne rajdy rowerowe.